FW-16-05-F-D-382-079
Part Number:
FW-16-05-F-D-382-079
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.461" (11.709mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.382" (9.703mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)