FW-16-05-F-D-504-065-A
Part Number:
FW-16-05-F-D-504-065-A
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.569" (14.453mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.504" (12.802mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)