FW-15-03-F-D-225-086
Part Number:
FW-15-03-F-D-225-086
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.311" (7.899mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)