FW-25-02-G-D-566-075-ES
Part Number:
FW-25-02-G-D-566-075-ES
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.716" (18.186mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.566" (14.376mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)