FW-20-03-F-D-236-110-P
Part Number:
FW-20-03-F-D-236-110-P
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.346" (8.788mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)