FW-20-03-F-D-242-090
Part Number:
FW-20-03-F-D-242-090
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.332" (8.433mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.242" (6.147mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)