FW-16-05-L-D-567-072-A-P
Part Number:
FW-16-05-L-D-567-072-A-P
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.639" (16.231mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.567" (14.401mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)