FW-25-03-F-D-197-135
Part Number:
FW-25-03-F-D-197-135
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.332" (8.433mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)