FW-18-03-L-D-322-075-EP-A
Part Number:
FW-18-03-L-D-322-075-EP-A
Description:
CONN HDR 36POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.322" (8.179mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)