FW-25-05-L-D-293-138-P
Part Number:
FW-25-05-L-D-293-138-P
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.431" (10.947mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.293" (7.442mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)