FW-06-03-F-D-248-141
Part Number:
FW-06-03-F-D-248-141
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.389" (9.881mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)