FW-20-03-F-D-194-140
Part Number:
FW-20-03-F-D-194-140
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.334" (8.484mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.194" (4.928mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)