FW-25-04-F-D-333-120
Part Number:
FW-25-04-F-D-333-120
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.543" (13.792mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)