FW-20-03-F-D-208-071
Part Number:
FW-20-03-F-D-208-071
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.279" (7.087mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.208" (5.283mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)