FW-20-03-F-D-216-100-A
Part Number:
FW-20-03-F-D-216-100-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.316" (8.026mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.216" (5.486mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)