FW-22-03-F-D-220-108-A
Part Number:
FW-22-03-F-D-220-108-A
Description:
CONN HDR 44POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.328" (8.331mm)
Length - Post (Mating) :
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)