FW-13-02-F-D-400-118
Part Number:
FW-13-02-F-D-400-118
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.593" (15.062mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)