FW-25-04-F-D-560-094
Part Number:
FW-25-04-F-D-560-094
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.744" (18.898mm)
Length - Post (Mating) :
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height :
0.560" (14.224mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)