FW-13-02-G-D-288-075-ES
Part Number:
FW-13-02-G-D-288-075-ES
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.438" (11.125mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.288" (7.315mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)