FW-20-03-G-D-238-075-ES
Part Number:
FW-20-03-G-D-238-075-ES
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.313" (7.950mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.238" (6.045mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)