FW-24-05-F-D-430-234
Part Number:
FW-24-05-F-D-430-234
Description:
CONN HDR 48POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.664" (16.866mm)
Length - Post (Mating) :
0.234" (5.944mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)