FW-24-05-G-D-259-142-P
Part Number:
FW-24-05-G-D-259-142-P
Description:
CONN HDR 48POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.401" (10.185mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.259" (6.579mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)