FW-22-02-F-D-624-070
Part Number:
FW-22-02-F-D-624-070
Description:
CONN HDR 44POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.769" (19.533mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.624" (15.850mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)