FW-28-05-G-D-432-075-ES-A
Part Number:
FW-28-05-G-D-432-075-ES-A
Description:
CONN HDR 56POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.507" (12.878mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.432" (10.973mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)