FW-24-03-G-D-266-075-A-P
Part Number:
FW-24-03-G-D-266-075-A-P
Description:
CONN HDR 48POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.341" (8.661mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.266" (6.750mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)