FW-25-05-F-D-387-090
Part Number:
FW-25-05-F-D-387-090
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.477" (12.116mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.387" (9.830mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)