FW-20-05-L-D-348-118-P
Part Number:
FW-20-05-L-D-348-118-P
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.466" (11.836mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.348" (8.839mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)