FW-20-05-L-D-354-075-ES
Part Number:
FW-20-05-L-D-354-075-ES
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.429" (10.900mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.354" (8.992mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)