FW-22-05-G-D-484-140-A-P
Part Number:
FW-22-05-G-D-484-140-A-P
Description:
CONN HDR 44POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.624" (15.850mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.484" (12.294mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)