FW-16-03-F-D-239-065-A
Part Number:
FW-16-03-F-D-239-065-A
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.304" (7.722mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.239" (6.071mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)