FW-35-05-L-D-540-071-ES
Part Number:
FW-35-05-L-D-540-071-ES
Description:
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.611" (15.519mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.540" (13.716mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)