FW-10-02-F-D-469-075
Part Number:
FW-10-02-F-D-469-075
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.619" (15.723mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.469" (11.913mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)