FW-25-05-F-D-479-180
Part Number:
FW-25-05-F-D-479-180
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.659" (16.739mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.479" (12.167mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)