FW-25-02-F-D-387-072
Part Number:
FW-25-02-F-D-387-072
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.534" (13.564mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.387" (9.830mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)