FW-25-02-F-D-556-065
Part Number:
FW-25-02-F-D-556-065
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.696" (17.678mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.556" (14.122mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)