FW-30-05-G-D-345-172-A-P
Part Number:
FW-30-05-G-D-345-172-A-P
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.517" (13.132mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)