FW-30-05-G-D-356-118-A-P
Part Number:
FW-30-05-G-D-356-118-A-P
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.474" (12.040mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.356" (9.042mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)