FW-40-05-F-D-532-093-A
Part Number:
FW-40-05-F-D-532-093-A
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.625" (15.875mm)
Length - Post (Mating) :
0.093" (2.362mm)
Length - Stack Height :
0.532" (13.513mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)