FW-40-05-F-D-609-065
Part Number:
FW-40-05-F-D-609-065
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.674" (17.120mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.609" (15.468mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)