FW-40-01-F-D-313-076
Part Number:
FW-40-01-F-D-313-076
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.434" (11.024mm)
Length - Post (Mating) :
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height :
0.313" (7.950mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)