FW-30-05-F-D-412-065-A
Part Number:
FW-30-05-F-D-412-065-A
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.477" (12.116mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.412" (10.465mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
60
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)