FW-12-02-F-D-537-065
Part Number:
FW-12-02-F-D-537-065
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.677" (17.200mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.537" (13.640mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)