FW-32-05-F-D-535-118
Part Number:
FW-32-05-F-D-535-118
Description:
CONN HDR 64POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.653" (16.586mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.535" (13.589mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)