FW-30-05-L-D-579-075-ES-A-P
Part Number:
FW-30-05-L-D-579-075-ES-A-P
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.654" (16.612mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.579" (14.707mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)