FW-40-03-G-D-260-074-EP-A
Part Number:
FW-40-03-G-D-260-074-EP-A
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.334" (8.484mm)
Length - Post (Mating) :
0.074" (1.880mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)