FW-25-03-F-D-276-065-A
Part Number:
FW-25-03-F-D-276-065-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.341" (8.661mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.276" (7.010mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)