FW-14-04-G-D-594-075-ES
Part Number:
FW-14-04-G-D-594-075-ES
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.759" (19.279mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.594" (15.088mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)