FW-35-05-F-D-318-134
Part Number:
FW-35-05-F-D-318-134
Description:
CONN HDR 70POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.452" (11.481mm)
Length - Post (Mating) :
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height :
0.318" (8.077mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)