FW-25-05-L-D-393-179-A
Part Number:
FW-25-05-L-D-393-179-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.572" (14.529mm)
Length - Post (Mating) :
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)