FW-15-04-F-D-326-090
Part Number:
FW-15-04-F-D-326-090
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.506" (12.852mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.326" (8.280mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)